روانشناسی سن بر اساس تاریخ تولد

29 05 2009

تمام چیزهایی که از تاریخ تولد دستگیر شما میشود!
روانشناسان شخصیتی بر این عقیده اند که تاریخ تولد ،شما را از آن چیزی که میخواهید باشید دور نمیکند؛ بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیباییش برای افراد مختلف متفاوت است.
به مثال زیر توجه کنید:
فرض میکنیم که شما متولد 29 اردیبهشت 1364 هستید.اردیبهشت ماه دوم سال است،پس:
9=8+1=18=1+3+9+5=1395=29+2+1364
شماره تولد9 است و اکنون میتوانید آنچه را که مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.

1)خالق و مبتکر
یک ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است.همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها میگویند و تعیین میکنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند، گاهی خودخواه میشوند.
با این حال یکها به شدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند.
همیشه دوست دارند حرفهای اول را بزنند و غالباً رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که بهترین باشند .در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن ،بزرگترین کمک به آنهاست؛ ولی باید یاد بگیرند که ممکن است عقاید دیگران بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را بشنوند.

2)پیام آور صلح
دوها سیاستمدار به دنیا می آیند. از نیاز دیگران خبر دارند و غالباً پیش از دیگران به آنها فکر میکنند . اصلاً تنهایی را دوست ندارند.
دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و میتواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد.اما از طرف دیگر چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند، ترجیح میدهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتاً خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصتها آنها را از دست ندهند.

3)قلب تپنده زندگی
سه ها ایده آلیست هستند.بسیار فعال، اجتماعی، جذاب، رمانتیک و بسیار بردبار و پر تحمل. خیلی کارها را با هم شروع میکنند اما همه آنها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود را به کار میگیرند. بسیار محبوب، اجتماعی و ایده آلیست هستند، اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقع گرایانه تری هم میتوانند ببینند.

4)محافظه کار
چهارها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل میشوند که دقیقاً بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش میکنند.عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند. بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند و با خود مهربان تر باشند.

5)ناهماهنگ با جماعت
پنج ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطرپذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود، غالباً برایشان دردسرساز میشود.آنها عاشق تنوع هستند و دوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند.
تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند.سؤالات آنها هرگز تمام نمیشود.آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمام جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری، تمامی حقایق را مدنظر قرار داده اند.

6)رمانتیک و احساساتی
شش ها ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال میشوند که احساس مفید بودن کنند.یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان مؤثر است و آنها حس غریبی برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند.
بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی میشوند.عاشق هنر و موسیقی هستند. دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند. شش ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند.

7)عاقل و خردمند
هفت ها جستجوگر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند.احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سؤال میکنند ،اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچ گاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمیکنند و شعار آنها این است که به آرامی میتوان مسابقه را برد.
آنها فیلسوف های آینده هستند، طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سؤال بی جواب ندارند.مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!

8)آدم کله گنده
هشت ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکلات رفته و آن را حل میکنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستند. طرح ها و نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند.مسئولیت افراد را بر عهده میگیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند.با شرایط ویژه ای این امکان را به وجود می آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند.

9)اجراکننده و بازیگر
نه ها ذاتاً هنرمند هستند. بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج می کنند. با جذابیت ذاتیشان اصلاً در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید.
در حالات مختلف شخصیتهای متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند، شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد. آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی را نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند، اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند .آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که میتواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند.


کارها

اطلاعات

14 responses

29 05 2009
آریو

اینهم چرندیاتی که به درد میز کافی‌شاپها میخوره. اما خوب در کل اینجور چیزها برای اینکه آدم جلوی دوست دختر جدیدش حرفی برای گفتن داشته باشه بد نیست.

30 05 2009
pasargad

شما سیاسی مینویسی و هدف دار من نه ادعایی دارم و نه هدفی
شاد باشید

29 05 2009
سوم شخص

سلام

واقعا پست زیبایی بود اگر اجازه بدی در وبلاگم با ذکر منبع ازش استفاده کنم یا لینک بدم به وبلاگ خودت …

بعد از یک تستی که در مورد شخصیت های سریال لاست دادم و نتایج اون برام جالب بود این هم خیلی نتیجه جالبی داشت ! ( حداقل برای خودم بقیه افراد را نمی دونم ! )

در مورد من 7 بود به جز یک سری تعریف هایی که کرده که من دارای اون صفات نیستم ولی (( در دنیای خودشان زندگی می کنند … )) خیلی نزدیک بود گاهی احساس می کنم دیوانه ام …(البته اطرافیان به این باور رسیدن ولی من هنوز احساس می کنم دیوانه ام )

تا بعد …
درپناه حق

30 05 2009
pasargad

مثل همیشه به من لطف دارید لینک بزارید یا نزارید زیاد مهم نیست مهم لطفتونه که امیدوارم پایدار بمونه
شاد باشید

30 05 2009
sahel

چقدر جالب بود .
دستت درد نکنه . برای من که تقریبا درست بود .

5 06 2009
parichehr

سلام..
جالب بود و تقریبا درست گفته بود!…
ممنون

22 07 2009
آیتک

سلام من جمع زدم 10 اومد . روانشناسی من پس چند میشه؟

23 07 2009
pasargad

mishe 1 doste aziz

22 08 2009
پريسا

موفق باشي تقريبا درست بود مثلا 30 درصد

3 09 2009
عادله

من 9 بودم . باید اعتراف کنم اصلا آدم دلسوزی نیستم ولی جذاب چرا…..

13 09 2009
zafar

تشکر خیلی ها مطالب جلب و دل چسب دارد.

ظفر از کابل افغانستان

3 12 2009
diyana

salam be nazram aslan jale nabodan

4 01 2012
sama

من متولد 19/6/62 هستم . محاسبه بشه میشه 10 ! پس 10 ها چی ؟
مسخره س …

4 07 2012
pasargad

0+1=1

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: